فیلتر


فروشگاه خرید انواع دیمر صنعتی با لیست قیمت و مشاوره فنی

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

دیمر یک بورد الکترونیکی است که توسط آن میتوان سطح موثر ولتاژی که دریافت میکند را تغیر دهد و در نهایت موجب تغیر ولتاژ ورودی المانهای مختلف گردد. برای مثال با تغیر ولتاژ ورودی لامپ باعث تغیر مقدار روشنایی محیط شود و یا با تغیر ولتاژ ورودی فن تابلویی باعث تغیر سرعت فن شود و یا با تغیر ولتاژ ورودی المنت (هیتر برقی) سرما و گرمای محیط را کنترل کند .

امروزه به کمک تکنولوژی میتوان هوشمندانه نور محیط را تنظیم کرد وسیله ای که میتوان چنین قابلیتی رابرای افراد فراهم آورد دیمر ( DIMMER ) نام دارد .با استفاده از دیمر لامپ میتوان میزان نور مطلوب را به صورت هوشمندانه در محیط فراهم کنید و فضایی دلنشین و فوق العاده جذابی را با این ابزار به وجودآورید.

تمامی المنت ها (هیتر ها) قابلیت دیمر شدن دارند. در مورد الکترو موتور ها مانند دمنده ها و هر المانی که ساختار سیم پیچی دارند (موتور های آسنکرون) استفاده از دیمر های فرکانسی (درایو) توصیه میشود. درایو ها معمولا قیمتی بالا و چندین برابر دیمرها را دارند ولی دیمر ها روی الکترو موتور های زغالدار (آرمیچر دار) مانند دستگاه فرز دستی و دلر و موتور جارو برقی همچنین الکترو موتور های تک فاز با توان کم مانند پنکه سقفی و موتور کولر دستی بدرستی کار میکند بطور کلی یکی ازبهترین تجهیزاتی که به کمک آن میتوان در مصرف برق صرفه جویی کرد دیمر است. دیمر تا حد زیادی در مصرف برق صرفه جویی میکند .اشتباه رایج در مورد دیمر این است که دیمر ولتاژ را کاهش میدهد اما واقیت این است که دیمر سطح موثر ولتاژ را تغیر میدهد. در دیمر های AC قطعه کنترل کننده اصلی ترایاک است که با کنترل پایه گیت میتوانیم سطح ولتاژ خروجی را تغیر دهیم. و اساس کار به این شکل است که باتغیر زاویه آتش ترایاک زمان روشن و خاموش شدن خروجی تغیر میکند تمامی لامپ های رشته ای یا همان تنگستن دارها و المنت ها را میتوان دیمر کرد . دیمر های موجود باتوان های مختلف 1000 ،2000 ، 3000 ، 5000 و10000 وات موجود است که برحسب توان مصرفی مصرف کننده میتوان انتخاب کرد .